17 Mayıs 2021

En iyi çevrimiçi anket oluşturma hizmetleri

Er ya da geç pek çok şirket için, çalışanlarından ya da müşterilerinden geri bildirim toplamak önem arz ediyor. Kendi çözümünüzü geliştirmek pahalı ve zaman alıcıdır. Burada çevrim içi anketler oluşturma hizmetleri kullanmak gerekir. Bu makalede anket siteleri en iyileri hakkında konuşacağız.

1.Survey Monkey

Araç, analiz ve anketler oluşturmak için uygundur. İyi bir işlevselliğe sahiptir, ancak farklı anketlerden gelen verileri birbiriyle karşılaştırmanın bir yolu yoktur. Türkçe kullanım için pek sorunu yok gibi ama Türkçe normal bir destek yoktur ve kişisel verilerin işlenmesi alanında Türkiye mevzuatına uyup uymadığı tartışmalıdır.

Ücretsiz sürüm 10 soru ve 100 yanıtlayanla sınırlıdır. Ortalama oranda bir üyelik yılda yaklaşık 1000-2000 TL’ye mal oluyor ve hesabınızdaki tüm anketler için ayda 5.000 yanıtla sınırlandırılmıştır.

Survey Monkey Artıları

Web Sitesi: https://tr.surveymonkey.com/

2.Google formları

En popüler ücretsiz anket hizmetlerinden biri. Ancak sevinmek için acele etmeyin, ücretsiz sürümünde bazı dezavantajları da yok değil.

Hizmet ücretsizdir, bu durumda veri hakkı Google’a ait olacaktır ve bu, verilerin sahipliğini önemseyen çoğu şirkete uymayacaktır. Hizmetin, öğrenci çalışmaları için anketler oluşturmadan düğün davetiyesi formlarına kadar çeşitli türlerdeki ticari olmayan görevler için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Google Formlarının Artıları

3.Survio

Çek programcıların ürünü. Çek Cumhuriyeti’nde programcılar sadece bira içmiyormuş :)) … Hizmet kendini özgür olarak konumlandırıyor.

Ücretsiz bir sürümü var, ancak her zaman olduğu gibi yalnızca ücretli sürüm ile çalışmak faydalı olacak. Ücretsiz sürümde gerçek bir anket yapamazsınız. Hizmetin ortalama maliyeti yılda 2000-3000 TL civarındadır. Tüm anketler için ayda 10.000 yanıtla sınırlandırılmıştır.

Survio’nun Artıları

4.Examinare

Hizmet çeşitli dillerde sunuluyor, ancak bu bir eksi, çünkü Türkçe versiyonu çok iyi değil. Genel olarak, işlevselliği iyi ancak bunu anlamak kolay olmayacak.

Sitede maliyeti gösteren bir bilgi bulmak oldukça zor, sadece destek yoluyla fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Examinare Artıları

5.Typeform

Burada güzel anketler oluşturabileceğinizi söylüyorlar ama bu o kadar basit değil. Hizmet, anketlerin tasarımını çok güzel gösteriyor, ancak müşteriler veya çalışanlar için gerçek bir anket oluşturduğunuzda pek çok zorlukla karşılaşırsınız ve o kadar güzel sonuçlar elde edilmiyor. Yani güzellik sadece basit anketler için geçerlidir.

Ortalama ücret aylık 35 $ civarındadır. Ayrıca tüm anketler için ayda 5.000 yanıt sınırı vardır.

Yazı Formunun Faydaları

6.stepFORM

Çarpıcı olan, diğer hizmetlere kıyasla az sayıda anket şablonu ve formu olmasıdır. Bu hizmet sadece 2 yıllık, belki ileri de kendini daha da geliştirir.

Hizmet sağlayıcıda, size yalnızca tanışma fırsatı verecek ücretsiz bir plan var. Ücretli bir lisansta, tüm formlar için 2.000 yanıt sınırı ile ayda yalnızca 50 anket oluşturulabilir. Yıllık maliyet 2000-3000 TL civarı. Türkçe desteği yok.

StepFORM’un artıları

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir