8 Mayıs 2020

Zoom, Keybase’i satın aldı

Zoom, güvenli bir mesajlaşma ve dosya paylaşım hizmeti olan Keybase’i satın aldı

Zoom  Meetings, güvenli bir mesajlaşma ve dosya paylaşım hizmeti olan Keybase’i satın alarak güvenliğe verdiği önemi ortaya koydu . Adı güvenlik açıklarıyla sarsılan firma bu olağanüstü güvenlik ve şifreleme mühendisleri ekibinin satın alınması, Zoom’un mevcut Zoom ölçeklenebilirliğine ulaşabilecek uçtan uca şifreleme oluşturma planını hızlandıracaktır. İşlemin şartnamesi henüz açıklanmadı.

“Piyasada uçtan uca şifreli iletişim platformları var. Kolayca konuşlandırılabilen güvenliğe sahip iletişim platformları vardır. Kurumsal ölçekte iletişim platformları da vardır. Mevcut platformların hiçbirinin bunları sunmadığına inanıyoruz. Zoom, kullanıcılarımıza bir kerede güvenlik, kullanım kolaylığı ve ölçeklendirme sağlamayı planlıyor, ”diyor Zoom CEO’su Eric S. Yuan .

“İlk adım doğru takımı bir araya getirmek. Keybase, Zoom’a derin şifreleme ve güvenlik uzmanlığı getiriyor ve Max’i ve ekibini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun gibi uyumlu bir güvenlik mühendisleri grubuna sahip olmak, 90 günlük güvenlik geliştirme çabalarımızı önemli ölçüde ilerletiyor . ”

Keybase.io kurucu ortağı ve geliştiricisi Max Krohn ise “Keybase, takımı Zoom’a katılmaktan heyecan duyuyor! Ekibimiz güvenlik ve gizlilik konusunda tutkulu ve şifreleme uzmanlığımızı günde yüz milyonlarca katılımcı tarafından kullanılan bir platforma getirmekten onur duyuyoruz.” dedi

Zoom’un güvenlik mühendisliği işlevinin üyeleri olarak, Keybase ekibi Zoom’un 90 günlük planına proaktif olarak platformunun güvenlik ve gizlilik özelliklerini tanımlamak, ele almak ve geliştirmek için önemli katkılar sağlayacaktır. Krohn, doğrudan Yuan’a rapor vererek Zoom güvenlik mühendisliği ekibine liderlik edecek. Zoom ve Keybase liderleri Keybase ürününün geleceğini belirlemek için birlikte çalışacaklar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir